Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Nadleśnictwo Bytnica wyróżnione za swoje działania na rzecz ochrony gatunków i siedlisk!

Nadleśnictwo Bytnica wyróżnione za swoje działania na rzecz ochrony gatunków i siedlisk!

Centrum koordynacji projektów środowiskowych wydało publikację pt. „Szlakiem naturalnych zmian. Co robimy dla przyrody”.

Cytując za autorami opracowania jest to publikacja „(…)poświęcona dokonaniom beneficjentów unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko z ostatnich 8 lat. (…) Każdy z projektów jest wyjątkowy, jednak prezentujemy Państwu tylko wybrane, takie, które jak najlepiej pokazują bogactwo i różnorodność obszarów tematycznych, rodzajów działań oraz podmiotów zaangażowanych w ich realizację.”

W tym zacnym gronie znalazł się projekt Nadleśnictwa Bytnica „Cervus – witaj w Naturze! Ochrona obszarów Natura 2000 w Nadleśnictwie Bytnica”. Celem, który przyświecał bytnickim leśnikom w założeniach tego projektu było zachowanie i ochrona siedlisk jelonka rogacza oraz wilka. Aby go osiągnąć podjęliśmy wiele rozmaitych działań, min. posadziliśmy 15,5 km nowych alei dębowych oraz uruchomiliśmy transmisję online z Łąk Dobrosułowskich. Z perspektywy czytelnika tego tekstu wydaje się to stosunkowo prosta sprawa, jednak w rzeczywistości wymagało to ogromu trudu i zaangażowania ze strony wielu pracowników Nadleśnictwa Bytnica.

Jak ten pomysł rodził się w naszych głowach oraz jak wyglądała jego realizacja możecie Państwo zobaczyć w krótkim filmie podsumowującym te działania oraz osiągnięte efekty.

Zapraszamy!