Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

„Zimowanie w piórkach” - weź udział w konkursie i odkryj świat ptaków zimujących w Polsce!

„Zimowanie w piórkach” - weź udział w konkursie i odkryj świat ptaków zimujących w Polsce!

Startuje świetny projekt edukacyjny pn. "Zimowanie w piórkach". To niezwykła okazja, by zgłębić fascynujący świat ptaków zimujących w Polsce.

Ta ciekawa zabawa edukacyjna odbędzie się w „tygodniu mikołajkowym”. Od 4 do 8 grudnia br., na antenie Radia Zielona Góra (97,1 FM) i w social mediach organizatorów projektu emitowane będą interesujące audycje. Zapraszamy do śledzenia aktualności i wzięcia udziału w konkursie, który zabierze słuchaczy radia i obserwatorów Facebooka w podróż z leśnikami – pasjonatami ornitologii i fotografii przyrodniczej po tajemniczym świecie ptaków zimujących w Polsce!

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie radiowym "Zimowanie w piórkach",  przygotowanym we współpracy z EUROPE DIRECT Zielona Góra, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Radio Zielona Góra. 

Podczas pięciu dni, Radio Zielona Góra będzie gościć ekspertów z naszego regionu, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat różnorodnych gatunków ptaków zimujących w Polsce. Będą to pasjonaci przyrody z Nadleśnictw: Lipinki, Przytok, Świebodzin, Bytnica i Krzystkowice. To niepowtarzalna okazja, by poznać fascynujący świat tych pięknych i ważnych dla środowiska stworzeń.

Ogólne zasady - kilka informacji. Wystarczy, na antenie Radia Zielona Góra oraz w social mediach, wysłuchać krótkich wypowiedzi naszych ekspertów – entuzjastów przyrody i zgodnie z regulaminem (link) udzielić poprawnej odpowiedzi na przygotowane pytania. W trakcie trwania konkursu laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. radiowe upominki, słuchawki bezprzewodowe – ufundowane przez EUROPE DIRECT Zielona Góra oraz przygotowane przez RDLP w Zielonej Górze książki pt. „Encyklopedia. Młody ornitolog” autorstwa dr Andrzeja G. Kruszewicza – znakomitego eksperta i pasjonata ornitologii.

Warto zapamiętać! Konkurs odbywa się dwuetapowo:

I ETAP dedykowany jest słuchaczom Radia Zielona Góra (97,1 FM). W czasie trwania edukacyjnego konkursu, codziennie od godziny 9:00 do południa będzie można wysłuchać opowieści o ptakach. Słuchacze, którzy zadzwonią do pod numer +48 68 455 55 97, będą mieli możliwość odgadnięcia nazwy gatunku ptaka, o którym opowiadał leśnik. Liczy się pierwsza prawidłowa odpowiedź.

II ETAP zaplanowano na Facebooku. Na profilu społecznościowym organizatorów konkursu, również codziennie - od poniedziałku do piątku, w godzinach południowych, pojawi się post z 3-minutową audycją z leśnikiem oraz zdjęciem ptaka, którego nazwę słuchacze odgadną w trakcie trwania I etapu. Zadaniem użytkowników social mediów będzie udzielenie odpowiedzi na zadane przez leśnika pytanie. Kto pierwszy prawidłowo odpowie na pytanie w komentarzu pod postem, bezpośrednio na profilu Radia Zielona Góra, będzie miał szansę wygrać!

Warto śledzić informacje dotyczące konkursu "Zimowanie w piórkach", publikowane na Facebooku, gdzie są opisujemy szczegóły tej zabawy edukacyjnej oraz publikowane będą informacje o wszystkich etapach. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia online - link, udostępnienia i promowania idei poznawania fascynującego świata ptaków, zimujących w naszym kraju!

Regulamin konkursu jest dostępny online –link: https://rzg.pl/static/regulamin_ogolny_konkursow_dla_sluchaczy.pdf