Zanocuj w bytnickich lasach!

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Bytnica

           

Nadleśnictwo Bytnica przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Nadleśnictwo Bytnica zaprasza do udziału w Programie. Aby pobyt był przyjemny, a jednocześnie bezpieczny dla użytkowników, prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi materiałami, a szczególnie z regulaminem Programu oraz lokalizacją obszaru udostępnionego dla biwakowania. Poniżej również garść przydatnych informacji, jak również materiały do pobrania.

Łącząc leśne pozdrowienia „Darz Bór”, zapraszamy do udziału w programie „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Bytnica!

 

            Lokalizacja widoczna jest:

 1. na załączonej poniżej mapie;
 2. na mapie, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego;
 3. z poziomu aplikacji Mbdl (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się:

 1. Regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu].
 2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą. Wyznaczone miejsca są następujące: w oddziale 188f i 221o udostępnione w okresie od 1 października do 28 lutego.
 3. Informacjami na temat miejsc postoju pojazdów. Należy pamiętać, iż parking (miejsce postoju pojazdów) nad jeziorem Kamieńskim jest udostępniony tylko dla wędkarzy. Dodatkowo podaje się, iż w miejscowości Łochowice znajduje się parking ogólnodostępny przy plaży miejskiej.
 4. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
 5. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link do bezpiecznego korzystania z lasu na czaswlas.pl].
 6. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze, na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
 7. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków.
 8. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które zarządcy obwodów łowieckich (nadleśnictwo i koło łowieckie) mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Zapoznaj się z terminami terminy polowań zbiorowych na stronach Nadleśnictwa Bytnica i koła łowieckiego „Głuszec” (te ostatnie dotyczy oddziałów 304A i 305).
  Informacyjnie podaje się, że w okresie maj-sierpień 2021 roku nie planowane są polowania zbiorowe.
 9. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres bytnica@zielonagora.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Mariusz Kudlak, 604 941 344, Mariusz.kudlak@zielonagora.lasy.gov.pl.

Zapraszamy wszystkich użytkowników programu "Zanocuj w lesie" do wypełnienia ankiety, które pozwoli rozwijać naszą ofertę: wypełnij ankietę.

Materiały do pobrania: