Aktualności archiwalne Aktualności archiwalne

Powrót

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego chłopca

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego chłopca

Po ponad 17 godz. poszukiwań odnaleziono 14-letniego Sebastiana, który w niedzielę po południu zaginął w lesie podczas grzybobrania w okolicy Krosna Odrzańskiego (woj.lubuskie).

Wystraszonego chłopca w lesie, w poniedziałek rano odnalazł leśniczy - pracownik naszego Nadleśnictwa wspólnie z Panem Dariuszem Turczyniakiem - właścicielem miejscowego Zakładu Usług Leśnych.

Bartosz Bagiński wspólnie z właścicielem Zakładu Usług Leśnych "Turczyniak" dowiedzieli się o poranku z mediów o poszukiwaniu zaginionego chłopca. Nie zastanawiając się – ruszyli na pomoc.

„Nie szukaliśmy długo – chłopiec ukrywał się w lesie niedaleko miejsca, w którym zaginął” – mówi skromnie Leśniczy.

O odnalezieniu chłopca zawiadomiono natychmiast Policję i Straż Leśną. W poszukiwaniu chłopca brało udział ponad 60 policjantów, strażaków, leśników, strażników leśnych i funkcjonariuszy straży rybackiej. Akcja prowadzona była przez całą noc. Policja miała do dyspozycji przewodnika z psem. Wykorzystywano dwie kamery termowizyjne. Poszukiwania utrudniał fakt, że okoliczne lasy stanowią zwarty kompleks leśny a ponad 70 procentowa lesistość Nadleśnictwa Bytnica należy do najwyższych w kraju.

Tekst: Anna Niemiec