Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

X edycja Biegu Tropem Wilczym

X edycja Biegu Tropem Wilczym

6 marca 2022 roku na terenie Nadleśnictwa Bytnica odbyła się X edycja Biegu Tropem Wilczym – ku czci i pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niemal setka uczestników zameldowała się na starcie, bieg odbywał się w 2 kategoriach: OPEN – na trasie około 10 km i BIEG SZKOLNY – 1963 m (jest to odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak).

Trasa przemierzała malownicze dukty leśne wśród których można było zobaczyć:

1. Szkółkę leśną, gdzie produkuje się sadzonki drzew i krzewów do odnowienia lasu.

2. Wiatę „Wilczek” wraz z małą architekturą turystyczną.

3. Nowe aleje dębowe, posadzone prze leśników z myślą o zachowaniu miejscowej populacji jelonka rogacza.

4. Łąki Dobrosułowskie – Obszar Natura 2000, siedlisko wilka oraz ostoja jelenia szlachetnego.

5. Ścieżkę dydaktyczną „Wilczym tropem”, która przybliża wiedzę na temat wilka, ochrony przyrody i działań Nadleśnictwa w tym zakresie.

Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili znamienici goście: Poseł na Sejm RP prof. Jacek Kurzępa, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Wojciech Grochala oraz Wójt Gminy Bytnica Sebastian Bartczak.

Niewątpliwą atrakcją tego wydarzenia była także obecność marki „DOBRE Z LASU”. Uczestnicy imprezy mieli okazję skosztować zdrowych produktów pochodzących w polskich lasów, wilczy apetyt można było zaspokoić pyszną zupą grzybową, burgerami z dziczyzny a pragnienie ugasić lemoniadą z owoców leśnych. Specjały te serwował foodtruck pod szyldem „Dobre z Lasu”, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia była koronacja zwycięzców w kategoriach: open- kobiety, open- mężczyźni, dziewczęta i chłopcy uczęszczający od IV do VI klasy szkoły podstawowej oraz dodatkowa nagroda dla najlepszego leśnika.

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne ognisko oraz posiłek na hali szkółki leśnej.

Szczegółową klasyfikację zawodów można znaleźć pod adresem:

https://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2022/3249-bieg-tropem-wilczym-2022-bytnica.html